Japon otomobil markası Mazda’nın son yıllarda en sevilen modellerinden biri olan Mazda 3, yeni yüzüyle Türkiye’de satışa çıktı!

Mazda denince ilk akla gelen modellerden olan Mazda 3, yenilenmiş olarak hatchbak ve sedan seçenekleriyle tüketicinin karşısına çıkıyor. C segmentinin önemli oyuncularından olan Mazda 3’ün, bu yıl ödüllü bir araç olabilmesi için performans, donanım özellikleri, üretim kalitesi ve konfor gibi detaylara fazlasıyla önem verildi.

Yeni SKYACTIV motorlar

Yeni Mazda 3’te SKYACTIV motorlar bulunuyor. Aracın oldukça fazla motor seçeneği bulunmasına karşın sadece 1.5 litrelik 120 HP güç üreten modeli Türkiye’de satışa sunuluyor. Bu motor, hem 6 kademeli otomatik şanzıman hem de manuel şanzımanla tercih edilebiliyor. Aracın otomatik versiyonu fabrika verilerine göre, ortalama 100 km’de 5.5 litre yakıt tüketim değerine sahipken manuel şanzımanlı Mazda3’ün ise 100 km’deki ortalama yakıt tüketimi 5 litre olarak açıklanıyor.

Yenilenen İç Tasarım

Mazda 3’ün tamamen yenilenen iç tasarımı dudak ısırtıyor. Manfect ekibi olarak bu haberi yazarken aracın özellikle iç tasarımının BMW modellerini anımsattığını düşündük. Oldukça şık bir tasarıma kavuşan Mazda 3’te konfor yanında güvenlik konusuna da fazlasıyla önem verilmiş. Araçta insanları korumaya ve hasarı minimuma indirmeye yönelik son teknoloji i-ACTIVESENSE aktif güvenlik teknolojisini bulunuyor. Ayrıca 7 inçlik led ekran sayesinde bir çok multimedya uygulamasına da kolayca erişilebiliyor.

Mazda 3

Ayrıca Yeni Mazda 3’te i-ACTIVSENSE dahilinde SCBS Akıllı şehir içi fren desteği, RVM Arka araç izleme sistemi, LDW Şerit değiştirme uyarı sistemi ve HBC Uzun far kontrol sistemi gibi sensör bazlı ve radar destekli güvenlik teknolojileri bulunuyor.

Mazda’nın en çok satan modeli unvanına sahip Mazda 3, 55.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Aracın fiyatı 55,500 TL’den 76.200 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Mazda  3