Yıllardır B segmentinin (küçük aile arabaları) önemli bir oyuncusu konumunda olan Volkswagen Polo’nun 2014 modeli ilkbaharda satışa çıkıyor. Hemen belirtelim bu araç bir önceki modele göre %21 daha az yakıt harcıyor!

Yeni nesil Volkswagen’lerde görmeye alışık olduğumuz yakıt tasarrufu konusu yeni Polo’da en dikkat çekici unsur. Yeni 75 PS’lik Polo TDI Bluemotion 100 Km’de ortalama 3.2 Lt benzin tüketiyor. TSI Bluemotion modelinde ise bu sayı 4.1 Lt’ye çıkıyor.

2014 model Volkswagen Polo’nun bir diğer dikkat çekici özelliği ise led farlar. B segmentinde görmeye pek alışık olmadığımız bu duruma yeni Polo öncülük edenlerden.

Polo 2014Sürüclerin tek bir düğmeyle kontrol edebildiği “Sport Select” süspansiyon, “Şehir içi fren sistemi” ve “Yorgunluk uyarı sistemi” Volkswagen Polo 2014 modelinde bulunan diğer özelliklerden. Burada Şehir içi fren sisteminin 30 Km hızın altında aktif olan ve geç fren yapmayı engelleyen bir özellik olduğunu da ayrıca belirtelim.

Volkswagen Polo’nun 2014 modeli ilk etapta 3 silindirli 1.4 TDI dizel motorlar, 75 PS ve 90 PS arasında değişen güç seçenekleriyle piyasada yer alacak.

ps*= Pferde Stark (Genelde Almanların kullandığı ve beygir gücünü ifade eden ölçü birimidir.)