Telefonunuza İndirebileceğiniz 5 Klasik Oyun

Elektronik cihazlar hayatımıza girdiğinden bu yana onlarla eğlenceli vakit geçirmeye çalışıyoruz. Şüphesiz ki en çok eğlendiğimiz şeyler de oyunlar. Bu oyunların ilk örnekleri arasında zamanının en popüler olanlarını hala telefonunuza indirebilirsiniz. İşte telefonunuza indirebileceğiniz 5 klasik oyun;

 

Solitaire

Solitaire

Microsoft Windows işletim sistemine sahip tüm bilgisayarlarda bulabildiğimiz Solitaire özellikle belli bir yaş grubu için vazgeçilmez bir oyun. Windows’un son sürümünde dahi çokça oynanan Solitaire (Soliter) aynı zamanda akıllı telefonlarda da oynanabiliyor. Android ve Ios (iphone) tabanlı telefon ve tabletlere sahipseniz aşağıdaki linkleri kullanarak microsoft tarafından geliştirilen oyunu indirebilirsiniz.

Solitaire Android indir

Solitaire Iphone indir

 

Mayın Tarlası

Mayın Tarlası İndir Android Ios

Yine Microsoft Windows işletim sisteminde yüklü gelen Mayın Tarlası da artık 5 klasikleşmiş oyundan biri. Karelere bölünmüş bir alanda mayınsız olanları seçerek çözmeye çalıştığınız bir puzzle oyunu. Eğer eskileri yad etmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanarak mayın tarlası indirebilirsiniz.

Mayın Tarlası Android indir

Mayın Tarlası Iphone indir

 

Tetris

Tetris İndir Android Ios

Telefonunuza indirebileceğiniz 5 klasik oyundan bir diğeri de yıllardır bir çok farklı cihazda oynanan, belki de en popüler oyunlardan biri; Tetris. 2018 yılında bile çokça oynayanı bulunan bu oyunu eğer siz de özlediyseniz aşağıdaki linkleri kullanarak hem ios hem de android cihazlarınıza indirebilirsiniz. Tamamen lisanslı olan bu tetris oyunu eskiden bildiğimiz aynı mekaniklerle oynanabiliyor.

Tetris Android indir

Tetris Iphone indir

 

Pac-Man

Pacman İndir Android ios

Kültleşmiş bölüm ve karakter tasarımıyla bir çok farklı yerde karşılaşabildiğimiz Pac-Man telefonunuza indirebileceğiniz 5 klasik oyundan biri. Canavarlara yakalanmadan tüm haritadaki noktaları yemeye çalıştığınız bu şirin oyunu oynamak isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Pac-Man android ve ios cihazların tümünde oynanabiliyor.

Pacman Android indir

Pacman Iphone indir

 

Scrabble

Scrabble indir android ios

Yıllarca sevilerek oynanan Scrabble telefonunuza indirebileceğiniz 5 klasik oyundan biri. Kelime oyunlarının ilk örneklerinden biri olan Scrabble’ı lisanslı olarak aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Hem android hem de ios cihazlarınızda Scrabble kelime oyununu oynayabilirsiniz.

Scrabble Android indir

Scrabble Iphone indir