Playstation 4’ün Bilinmeyen Özellikleri

Senelerdir satışta olmasına ve yüzbinlerce adet satılmasına rağmen Playstation 4’ün Bilinmeyen Özellikleri halen var. Eğer bu konsola sahipseniz, hayatınızı kolaylaştıracak Playstation 4’ün Bilinmeyen 5 Özelliği;

 

Telefonunuzu Klavye Olarak Kullanabilirsiniz

Playstation 4 Uygulama

Kontrolcüyle yazı yazmak, kredi kartı bilgileri doldurmak vs. gerçekten iç bayıcı olabiliyor. Basit bir kaç kelimeyi bile dakikalar süren uğraşlarla yazmak yerine akıllı telefonunuzu konsolunuzla eşleştirerek bu işlemi inanılmaz bir şekilde hızlandırabilirsiniz.

Playstation 4 Uygulama

App Store ve Google Play Store’da bulunan uygulamayı akıllı telefonunuza indirin ve ps4 üzerinde ayarlar(settings) kısmına gelin. Burada Playstation App Bağlantı Ayarları (connection settings) seçeneği altında cihaz ekle (add device) komutunu seçin. Bu sırada telefonunuzdaki Playstation uygulamasını açın ve PS4’e bağlan (connect to ps4) butonuna basın. Bu sayede iki cihaz kablosuz ağ üzerinden birbiriyle eşleşecektir.

 

Kontrolcülerin Şarjını Uzatabilirsiniz

Playstation 4 Şarj Uzatma

Playstation 4’ün bilinmeyen özelliklerinden biri sayesinde kontrolcülerinin (controller) şarjını uzatmak mümkün. Kontrolcülerin arkasında bulunan ışıklı bölüm (light bar) de kontrol edilebiliyor. Bu ayarı kısarak kontrolcülerin şarj süresini uzatabilirsiniz.

PS4 üzerinde hızlı menüye bağlanın. (Kontrolcü üzerinden ps4 tuşuna basın) Burada Sesi ve Cihazları Ayarla (Adjust Sound and Devices ) başlığını seçin ve açılan alt menüden Dualshock 4 Işık Parlaklığı (Brightness of DUALSHOCK 4 Light Bar) seçeneğinden ışık şiddetini kısabilirsiniz.

 

Otomatik Açılmayı Devreye Alabilirsiniz

Playstation 4 Otomatik Açılma

Televizyonunuzu sadece konsolda oyun oynamak için kullanıyorsanız bu özellik size göre. TV açıldığından itibaren PS4’ünüzün de otomatik olarak açılmasını sağlayabilirsin. Sistem ayarlarından Enable HDMI Device Link seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

 

Bilgisayarınıza Kablosuz Olarak Bağlayabilirsiniz

Playstation 4 Kablosuz Görüntü Aktarımı

Playstation 4’ün bilinmeyen özelliklerinden biri de kablosuz görüntü aktarımı. Özellikle bir televizyonun bulunmadığı durumlarda konsolunuzu bilgisayarınıza kablosuz olarak bağlayabilirsiniz. PC ve Mac bilgisayarın tümünde kullanılabilen bu özelliği kullanabilmek için Remote Play dosyasını indirmeniz gerekiyor.

 

Daha Hızlı Yazı Yazabilirsiniz

Playstation 4 Hızlı Yazı Yazma

Yıllardır konsollarda yazı yazmak büyük bir problemdir. Ok tuşlarıyla her harfin üzerine tek tek gidip kelimeyi oluşturmaya çalışmak dakikalarca sürebiliyor. Playstation 4 bu soruna sonunda bir çözüm üretmiş gibi görünüyor. Dualshock 4 kontrolcülerde bulunan jiroskop sayesinde bunu hızlandırabilirsiniz.

Yazı yazmak için açılan klavyede, görselde işaretli olan butona basarak jiroskopu devreye sokabilirsiniz. Kontrolcüyü hareket ettirerek harflerin arasında hızlıca hareket edebilir, saniyeler içerisinde istediğiniz kelimeleri oluşturabilirsiniz.

Playstation 4’ün bilinmeyen özellikleri sayesinde hayatınızı az da olsa kolaylaştırmak mümkün. Güncellemelerle gelen iyileştirmeler oldukça yazımızı güncellemeye devam edeceğiz.

 

Playstation Classic Türkiye Fiyatı →