Dizi ve filmlerle popüleritesini artıran şeylerden biri de Adonis kası. Yurtdışında Edward Norton, Brad Pitt gibi aktörlerin yanı sıra ülkemizde Kıvanç Tatlıtuğ’yla birlikte konuşulmaya başlanan bu adonis kası nedir, adonis kası nerede bulunur gelin bir bakalım;

Özellikle kadınların gösterdiği yoğun ilgi sonrasında bir çok erkek bu işin peşine düştü. Vücut geliştiren ve vücut geliştirmeye niyetlenen herkes bu adonis kasına yönelik egzersizler aramaya başladı.

 

Adonis Kası Nedir?

Adonis Kası

Adonis kası olarak konuşulan kas grubunun literatürdeki adı adonis kemeri. Aynı zamanda adonis çizgisi de denen bu kas grubu temel olarak belde yer alan kasların oluşturduğu çizgisel görüntüye denir. Bu oluşan görüntü bir V şekli oluşturur ve kasıklara kadar iner.

Adonis kası, sadece erkeklerde olan bir kas grubu değildir. Cinsiyet ayırt etmeksizin sağlıklı tüm insanlarda bulunur. Sadece erkeklerin yapısı gereği daha görünür haldedir.

 

Adonis Kası Nasıl Çıkartılır?

Adonis kasının belirginliği öncelikle bu bölgedeki yağ miktarıyla alakalıdır. Yağlı bir bölgede bu kasların görünmesi -kaslar gelişmiş olsa bile- epey zordur. Tabii ki bu kasların geliştirilmesi gerekir. Kalça ve bacak kaslarının da gelişmiş olması bu belirginliği artıran bir etmendir. Tüm bunların dışında kişiden kişiye değişen kas ve doku dolgunluğu da belirleyici olabilmektedir.

Adonis Kası

Adonis Kası nedir, nerelerde bulunur ve nasıl çıkartılır bunu öğrendik. Eğer adonis kası konusunda takıntılıysanız bunun genetik bir şans ve şanssızlıkla da değişebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Spor yaparak mutlaka belirgin hale getirebilirsiniz ama; filmlerde gördüğünüz kişiler gibi olmama ihtimali her zaman var. Bu yüzümüzün yapısı gibi kişiden kişiye tamamen farklılık gösterebilecek bir şey.