Nişanda Ne Giyilir? Erkek Nişan Kıyafeti

Kışın ortasına geldik bile, baharla birlikte nişan ve düğün sezonu yeniden açılmaya başlayacak. Çok geç kalmadan bu davetler için hazırlık yapmamız gerekiyor. Bir çok kişinin son dönemlerde nişan törenlerini kafasında konumlandıramadığını gözlemliyorum. Bir çok arkadaşım çok resmi ya da çok gayri ciddi olmaktan çekiniyorlar. Nişanda ne giyilir erkekler için aslında kadınlardan çok daha karmaşık bir problem. Gelin nişanda ne giyilir, erkek nişan kıyafeti nasıl olmalı detaylıca bakalım;

İlk kurala geçmeden önce Nişan gibi organizasyonlara fit bir vücutla gitmenizi öneririz; bu sebeple aşağıdaki video size yardımcı olabilir. 🙂

Damattan Şık Gözükmeyin

Nişanda ne giyilir erkek

Bu aslında düğün için de geçerli. Damat hakkında bilgi sahibiyseniz az çok nasıl giyineceğini tahmin ediyorsunuzdur. Eğer damadın yakını olarak katılıyorsanız mutlaka önceden öğrenin. Çok benzer bir görünüme ya da ondan daha abartılı, dikkat çekici bir görünüme sahip olmak kötüdür. O yüzden kendinizi daha iyi konumlandırmanız gerekiyor. Siyah ve beyaz renklerini bırakın gelin ve damat üzerinde taşısın. Farklı renkler her zaman katılımcılar için daha garantidir. Kadınlar da gelinliğe benzer beyaz kıyafetler giyen davetlilerden hoşlanmazlar 🙂

Takım Elbise Seçimi

Erkek Nişan Kıyafeti Takım Elbise

Nişan için takım elbise seçiminde yukarıda belirttiğim gibi farklı renklere kaçmak en kolay çözüm olabilir. Laciver, mavi ve tonları her zaman bizim için en garanti renklerdir. Nişan gibi törenler daha düğünün bir daha aşağısında kaldığından papyondan uzak durun. Düz bir kravat takım elbisenizi tamamlamaya yetecektir. Bu arada kravat takmak zorunda da değilsiniz, kravatsız da istediğiniz dengeyi koruyabilirsiniz.

Davetin yapılacağı yere göre kendinizi ayarlamanız gerekiyor. Gerçekten iyi organize edilmiş bir törene katılıyorsanız mendille birlikte şıklığınızı bir tık yukarı taşımanız mümkün. Eğer bu tören küçük bir grubun yemek yiyeceği ve sohbet edeceği bir organizasyonsa abartılı aksesuarlardan kaçının.

Erkekler için Nişan Takımları

Ayakkabı her koşulda iyi olması gereken bir detay. O yüzden yeni bir ayakkabı bakmaya başlasanız iyi edersiniz. Formu bozulmamış, sadece bir kaç kere giydiğiniz ayakkabılarınız hayat kurtarıcı olabilir.

Smart Casual Alternatifi

Erkek Nişan Kıyafeti Önerileri

Davetin diğer katılımcılarına sorarak ne giyeceklerini önceden öğrenmeye çalışın. Eğer arkadaş grubunuz veya yakınlarınız günlük giyime yakın daha rahat alternatifler düşünüyorsa onlara uyum sağlayın. Herkesin bir kanvas pantolon ve gömlekle gittiği davete şıkır şıkır parlayan bir takım elbise kombiniyle gitmek olumsuz bir dikkati üzerinize çekmenize sebep olabilir. Eğer dikkat çekmek istiyorsanız o ayrı.

Erkek nişan kıyafeti büyük bir problemdir. Davetin ağırlığına göre stilinizi o yönde dengeleyebilirsiniz. Düğüne benzer bir davette mutlaka çok şık görünmeniz gerekir, daha sade törenlerde rahat alternatiflere kaçmanız daha isabetli olacaktır. Fikir vermesi açısından aşağıda erkekler için nişan kıyafetleri örneklerini paylaşıyoruz. Göz atmadan alışverişe çıkmayın!

Erkek Nişan Kıyafeti – Örnekler