Kadınların “Keşke erkek olsaydım!” diye söylenecekleri bir durum varsa, o da erkeklerin hazırlanma sürelerinin çok kısa oluşudur. Bir duş alır, hemen giyinir, biraz parfümden sonra ta-tam! Hazırdır.

Size kötü bir haber verelim, korktuğunuz başınıza geldi. Kadınlar artık sadece tırnakların bakımına ve dişlerin temizliğine dikkat etmiyor. Zevk sahibi misiniz, yeniliklere açık mısınız hatta cesur musunuz? Bunlar kombinlediğiniz renklerle, kullandığınız kravatla, seçtiğiniz ayakkabıyla belli oluyor.

Takım elbiselerin her sezonda olduğu gibi yine trend olduğu bir İlkbahar/Yaz sezonuna giriyoruz. Siz de seçenekleriniz çok fazla olmadığı için, aksesuarlarınızla farklılık yaratarak şık bir görüntü oluşturmalısınız.

Alışık olmadığınız renkleri takımınızda kullanmaya şimdilik cesaret edemiyorsanız düz renk bir gömleğe kontrast oluşturacak renkte kravat tercih edin ve ince bağlayın. İtalyan stili bu sezonun gözdesi. Ceketinizden bir kaç ton açık bir mendili cebinize yerleştirebilirsiniz, kravat-mendil uyumu mazide kaldı.

Çizgili ya da küçük desenli bir gömleğiniz varsa, kravatınızda desen kullanmaktan kaçınmayın. Diyelim ki çiçekli bir kravat seçtiniz, mendiliniz kravatın içindeki bir renkle aynı tonda ve düz olsun.

Pastel tonları bu yaz çok göreceğiz. Erkek adam pembe giyer mi, demeyin dolabınıza mutlaka pembe ve tonlarını katın. Spor bir şıklık içinse blok şeritli ve ince çizgili t-shirt, triko ve hırkalardan mutlaka edinin. İmza kokunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz, orada bir sıkıntı yok.

Işılay Işık

Stil ve Moda Editörü