Sıradışı Ofis Tasarımları #1Sıradışı Ofis Tasarımları #1 Nest Warsaw

Manfect.com’daki tasarım başlığını açtığımızdan beri planladığımız ofis tasarımı serimize bugün başlıyoruz. Mimari projelerden mümkün olduğunca detaylı olarak bahsetmeye çalışacağımız sıradışı ofis tasarımları serisinin ilk konuğu Varşova’da yer alan bir ortak çalışma alanı; Nest

 

Ortak Çalışma Alanı

Sıradışı Ofis Tasarımları #1 Nest Warsaw

Ülkemizde de sayıları gittikçe artan ortak çalışma alanları (co-working space) fark yaratmak için çeşitli yollara başvuruyor. Müşterilerine ve onların misafirlerine prestijli alanlar sunmak isteyen Nest, Polonyalı tasarım stüdyosu Beza Projekt ile birlikte sıradışı ofis tasarımları arasına ekleyebileceğimiz ortaya muhteşem bir iş çıkarmış.

İlk bakışta bir çalışma alanından çok bir kulübe benzeyen bu harika tasarım serbest olarak çalışan onlarca kişinin günlük işlerini gerçekleştirmesine olanak sağlıyor.

Sıradışı Ofis Tasarımları #1 Nest Warsaw

Beza Projekt, bu projeyle ilgili olarak artık iş ve eğlence mekanlarının birbirine yakınlık gösterdiğini ve bu anlayışı Nest’in ortak çalışma alanına adapte ettiklerini belirtiyor. Amaçlarının tam olarak ofis gibi görünmeyen, aksine bir eğlence kulübü gibi görünen bir mekan yaratmak olduğunu söylüyorlar.

Aquamarin

Sıradışı Ofis Tasarımları #1 Nest Warsaw

Nest’in markasına uygun olarak aquamarin (deniz yeşili) tonlarının hakim olduğu bir mekan tasarlayan Beza Projekt, zengin detaylara sahip bir proje oluşturmuş. İç mekandaki sütunlara mermer görünümü özel olarak tasarlanmış bir duvar kağıdıyla sağlanmış. Seramik karolar ve halılar da aynı renk tonlarıyla tamamlanmış.

Ofis Bölümleri

Sıradışı Ofis Tasarımları #1 Nest Warsaw

Çok katlı olarak gerçekleştirilen projede ilk kat resepsiyondan başlayıp kahve barı ve çalışma alanlarının olduğu yere kadar devam ediyor. İkinci katta ise yine çalışma alanlarının yanında çocuk bakım alanaları dahi düşünülmüş. Üçüncü katta açık alan ve yine çalışma alanları bulunuyor. Dördüncü katı tamamen etkinliklere özel olarak ayıran Nest, beşinci ve altıncı katı özel ofislere ayırmış. Son olarak altıncı katta ayrı bir konferans salonuyla birlikte her detayın düşünüldüğü, tüm görünümüyle sıradışı ofis tasarımları tarifine uyan eksiksiz bir çalışma alanı yaratılmış.

Sıradışı Ofis Tasarımları #1 Nest Warsaw  Sıradışı Ofis Tasarımları #1 Nest Warsaw

 

Proje Künyesi:

İç Mimari Tasarımı: Beza Projekt
Baş Tasarımcılar: Anna Łoskiewicz-Zakrzewsk and Zofia Strumiłło-Sukiennik
Sanat Yönetimi: Anna Łoskiewicz-Zakrzewska
İç Mimari Tasarımcıları: Ksymena Kucharska,Weronika Jarońska and Katarzyna SobolewskaTasarımcılar: Tomasz Korzewski and Krzysztof Benke
Yapım Yöneticisi: Justyna Ciurzyńska
Marka Tasarımı: Futu
Konsept Lideri: Wojciech Ponikowski
Tasarım Yönetimi: Joanna Trytek
Grafik Tasarımı: Piotr Najar and Kaisu Almonkari
Mermer & Mozaik Tasarımı: Katarzyna Korzeniecka

 

Fotoğraflar: Jacek Kołodziejski & Beza Projekt