Mekan Önerisi: OPLEVELSE

Bu haftanın mekan önerisi Kurtuluş’tan. Osmanbey’in hemen arkasında yer alan Kurtuluş caddesine paralel, seymen sokakta yer alan bu harika yer OPLEVELSE’i neden önerdik gelin yakından bakalım;

Öncelikle bir çok mekan gibi buraya da inceleme amaçlı gitmemiştik, onu belirtelim. Farklı bir projenin toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya geldiğimiz bu mekanda, görüşmenin sonunda hem ben hem Oben buranın anlatmaya değer olduğuna hemfikirdik.

Neden Öneriyoruz?

Kişisel olarak bir mekanı önereceğim zaman bir daha gider miyim diye kendi kendime sorarım. Eğer cevap evetse bunun gerekçeleri de az çok bellidir. Şahsen buranın dekorasyonuna bayıldım. İkinci olarak da gittiğimizde hiç gürültü yoktu ve sessiz sakin bir şekilde çalışıp, rahat bir şekilde de iletişim kurabiliyorduk. Küçük bir mekan olmasına rağmen yüksek tavanı buranın akustik bir problemi olabileceğine işaret ediyordu ama hiç böyle bir durumla karşılaşmadık. Üst kattaki 6 kişilik büyük masa toplantımız için çok uygundu.

Mekan Önerisi Oplevelse

Özet olarak burası dekoarsyonu ve kalabalık olmamasıyla gönlümüzü kazandı. Gelelim yiyecek ve içeceklere;

Kahveler

Görüşme sırasında her birimiz sade filtre kahve ve capuccino içtik. Kahvelerin bir tık beklentimin altında kaldığını söyleyebilirim. Bu kadar şık dizayn edilmiş bir mekanda biraz daha kaliteli bir çekirdek kullanılmasını bekliyordum. Çekirdek hakkında detaylı bilgi almadım ama tadı benim hoşuma gitmedi.

Tatlılar

Görüşmede iki farklı tatlı sipariş ettik, bunlar cheesecake ve çikolatalı kek oldu. Cheesecake’i ben sipariş ettim ama üzerindeki sosun tahinli olduğunu farkedince hepsini Oben yemek zorunda kaldı 🙂 Tahini sevdiğini söylüyor ama ben hala inanmıyorum. Onun sipariş ettiği çikolatalı keki de ben yedim, o epey başarılıydı, sanıyorum içinde muz da vardı.

Bunlardan ayrı olarak buranın Danimarka kahvaltısının de meşhur olduğunu öğrendim. Umarım bir gün onu da denemek üzere ziyaret edeceğim.

Çalışma Alanı

Bu mekan bizim gibi sakin bir çalışma mekanı arayanlar için oldukça uygun. Mekana girdiğimizde neredeyse herkesin önünde bir laptop vardı ve tek başına çalışıyorlardı.

Ayrıca burası hayvan dostu bir işletme, mekanın çok sevimli bir üyesi sepetinde uyuyordu. Daha sonra müdavimler köpekleriyle mekanı ziyaret ettiler. Buranın böyle bir kültürü olduğunu belirtelim. Hoşuna gidenler olabileceği gibi gitmeyenler de olabilir. (Ayrıca Salı günleri kapalı oluyor.)

Mekan Önerisi Oplevelse

Özet olarak OPLEVELSE, güzel bir ambiyansı olan, sessiz, sakin ve kaliteli bir işletme. Mekan önerisinde bulunma sebebimiz büyük oranda ambiyansla alakalı. Fiyatlarının çok uygun olduğunu ya da çok pahalı olduğunu söyleyemem. Yalnızca kahve dükkanlarının fiyatlarına göre bir tık yukarda olduğunu söyleyebilirim. Mekanla ilgili naçizane önerim ise kahve konusuna biraz daha eğilmeleri yönünde olabilir. Hem çalışmak hem de arkadaşınızla bir şeyler yiyip içmek için gidilebilecek güzel bir mekan, tavsiye ederiz.