Babalar Günü Hediye Önerileri

“Babalar günü ne zaman?” sorularının sıklaştığı şu günlerde bu soruyu takiben “babama ne hediye alabilirim?” sorusu da gelmeye başladı. 21 Haziran’daki babalar gününde siz babanıza bir hediye almayı düşünüyor musunuz? Eğer cevabınız evet ise ne alacağınıza bir an önce karar vermeniz gerekiyor. Bu süreçte size destek olacak babalar günü hediyesi önerilerini listeledik.

Parfüm

Babalar Günü Hediye Önerileri

Belki çok klişe olacak ama iyi bir koku her erkeğin ihtiyacı. Üstelik sık sarf edildiği için de sürekli yenisinin alınması gerekiyor. Bu konuda babanızı farklı kokularla tanıştırabilir ya da her zaman kullandığı parfümün özel bir edisyonunu ona hediye edebilirsiniz. Set halinde özel kutularda satılanlar gerçekten iyi görünen hediyeler. Uçup giden fiyatları biraz düşündürse de parfüm garanti bir hediyedir diye düşünüyoruz. Parfüm olarak önerimiz ise Dior Homme EDT.

Polo T-Shirt

Babalarımızı bu sıcak yaz günlerinde enine çizgili esnaf tişörtlerine mahkum etmek istemeyiz. Ona bu babalar gününde gömlek hediye etmek yerine şık bir polo tişört hediye edebilirsiniz. Lacoste her babada fazlasıyla güzel duracaktır. Eğer fiyatlar size biraz tuzlu geliyorsa Beymenden daha makul alternatiflere göz atabilirsiniz. Tabii burada Moncler de bulabilirsiniz, tercih sizin. 🙂

Kapsüllü Kahve Makinesi

En iyi kahve deneyimi için kesinlikle kapsüllü kahveyi önermiyoruz fakat; kahveyi seven ama uğraşmak istemeyen kişiler için en uygun seçim kapsüllü kahve makineleri. Eğer kahveyi seven bir babanız varsa doğru hediye bu olabilir. Hem babanızı yormamak hem de güzel kahve içmesini sağlamak isterseniz Nespresso kahve makinelerine bir göz atabilirsiniz.

Tıraş Makinesi

Normalde bu yazıya tıraş makinesini dahil etmezdik ama salgın günlerinden sonra tıraş makineleri erkeklerin vazgeçilmezi haline geldi. Babanızın sık sık berbere gitmesinden rahatsızsanız ona evde tıraş olabileceği bir makine hediye edebilirsiniz. Remington, Braun, Philips gibi markaları bu konuda önerebiliriz.

Güneş Gözlüğü

Yazın alınabilecek en iyi hediyelerden biri kuşkusuz güneş gözlükleri. Şu günlerde dışarda dolaşmasını pek istemesek de babalarımızın gözlerini güneşin zararlı etkilerinden koruyacak kaliteli bir güneş gözlüğü hediye edebiliriz. Bu konuda size önerimiz Persol markasının modellerine bakmak olacaktır. Herkesin kullandığı markalardan bir tık daha farklı ve kaliteli bir hediye olacaktır.

TV Koltuğu

Babalarımızın jenerasyonu hala televizyondan kopamadı. Hem tv karşısında ayaklarını uzatıp rahat edebilecekleri hem de kahvesini içip kitap okuyabilecekleri bir koltuk hediye etmek fena bir fikir olmayabilir. Farklı markalarda birçok seçenek mevcut ama biz bildiğimiz bir marka olan IKEA’yı öneriyoruz. IKEA POANG bu babalar gününde babanızı sevindirecek bir hediye alternatifi olabilir.

İsviçre Çakısı

Aslına bakarsanız herkesin ihtiyacı olabilecek İsviçre çakıları bir çok konuda imdadımıza yetişen işlevsel araçlardır. Birçok babanın da Victorinox ürünleriyle bir yerlerde karşılaştığını ve beğendiğini tahmin ediyoruz. Yazlığa veya dağ evine giden bir babanız var ise bu hediye tam ona göre. Günlük işlerinde ona bir çok konuda yardımcı olan isviçre çakıları onca özelliğinin yanında artık fener, usb bellek vb. özellikleri de barındırabiliyor. Bütçenize göre bir Victorinox isviçre çakısı bulabilirsiniz.

Darüşşafaka Bağışı

Hediye alacak bir babanız olma şansına sahipseniz bu konuda sizin kadar şanslı olmayan kişilere destek olmaya ne dersiniz? Hem sizin hem de babanız için oldukça değerli olabilecek bu bağışın manevi boyutunu anlatmamıza gerek yok. Babalar gününde hediye alamayan çocuklarımıza bu şekilde hediye verebileceğinizi unutmayın. Böyle bir babalar günü hediyesi armağan etmek isterseniz Darüşşafaka’ya online olarak bağışta bulunabilirsiniz. Bu babalar günü hediye altenatifleri sizi tatmin etmediyse “Erkeklere Alınabilecek Hediyeler” yazımıza da göz atabilirsiniz.