Xiaomi Katlanır Telefon Konsepti

Son yılların en hızlı çıkış yakalayan markalarından Xiaomi, katlanır telefon modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun’un elinde bu katlanabilir telefonu kullandığı bir video yayınlandı. Bu videonun hemen ardından ise Xiaomi Katlanır Telefon konsept görselleri diğer kullanıcılar tarafından hazırlanmaya başladı.

Xiaomi Katlanır Telefon

Xiaomi Flex

Ürünün henüz resmi bir isimlendirmesi olmasa da “flex” sözcüğünün geçeceği dillendiriliyor. Diğer katlanabilir telefon konseptlerinden biraz daha farklı bir tasarıma sahip olan Xiaomi katlanır telefonun sağdan ve soldan iki parça şekilde katlanabildiği görülüyor. Videoda da görüşdüğü gibi ince bir yapıya sahip olan akıllı cihazın çerçeveleri de mümkün olduğunca ine tutulmuş.

Xiaomi Katlanır Telefon

Xiaomi’nin tasarım konusundaki bu atılımının yanında rakiplerine en büyük darbeyi fiyatlandırmasıyla vuracağı belirtiliyor. Diğer katlanır telefonlar şu an için uçuk fiyat tahminlerine sahipken Xiaomi’nin bu konuda da fark yaratmasını bekliyoruz.

Modelin 2019 yılı içerisinde satışa çıkması beklenirken, tanıtımının MWC 2019’da yapılacağı neredeyse kesinleşti. Xiaomi katlanır telefonun tanıtılacağı aynı etkinlikte Huawei’nin de katlanır telefon modelini tanıtması bekleniyor. Çinli üreticilerin damga vuracağı MWC 2019’u bizler de heyecanla bekliyoruz.