Sıradışı Ofis Tasarımları #3

Serimizin üçüncü konuğu yine bir co-working space yani ortak çalışma alanı. San Francisco’da bulunan bu ortak çalışma alanı ferah iç mekanı ve harika teraslarıyla bizi kendine hayran bırakmayı başardı. Sıradışı ofis tasarımları listemizin üç numarası; Canopy

Sıradışı Ofis Tasarımları

Toplam kullanım alanı 13.000 metrekare olan Canopy Space, tasarımcılar Yves Behar, Amir Mortazavi ve Steve Mohebi tarafından tasarlandı. Oldukça geniş ve ferah çalışma alanları bulunan bu ofiste ayrıca cam duvarlarla oluşturulmuş özel odalar da bulunuyor.

Sıradışı Ofis Tasarımları

Feminen Tasarım

Malzeme olarak ağaç ve camın fazlaca kullanıldığı bu iç mimari projesinde mermer zemin ve duvar kaplamaları da kullanılmış. Biraz feminen bir anlayışla oluşturulan tasarımda huzurlu gözükmesi amaçlanmış. Tavanda kullanılan çıtaların ise kalabalık çalışma ortamlarına akustik açıdan fayda sağladığı belirtilmiş.

Sıradışı Ofis Tasarımları

Harika Teraslar

Sıradışı Ofis Tasarımları

Özel toplantı odalarında görülen bu zengin mermer kaplamaları masalarda da görebiliyoruz. Yine de bizim en çok beğendiğimiz şey bu çalışma alanının terasları. Çok rahat gözüken kanepeler ve harika manzarasıyla bu çalışma alanı fotoğraflardan bile huzur veriyor.

Sıradışı Ofis Tasarımları

Sıradışı ofis tasarımları listemizin üç numarası Canopy hakkında detaylı bilgi almak için Canopy.Space adresine göz atabilirsiniz.