Tasarım başlığımızın son zamanlarda çok fazla mimari tarafa kaydığını farkettim ve bir değişiklik yapmaya karar verdim. Farklı kaynakları incelerken karşıma harika bir tasarım stüdyosu çıktı; Kindred Studio. Web sitesine girdiğim andan itibaren kendine hayran bırakan tasarımlarıyla adeta beni büyüledi. Muhteşem illüstrasyonlar ve reklam görsellerinden bir kaçını burada paylaşmak istedim.

Kindred Studio

Kindred Studio, Avusturalyalı tasarımcı Andrew Fairclough tarafından Los Angeles’ta kurulmuş bir tasarım evi. İşletme eğitimini bir kenara bırakıp tasarım ajanslarında çalışmaya başlayan ve daha sonrasında kariyerini bu alanda inşa eden Fairclough’ın tasarımlarında sıkça çizgi roman esintileri görebiliyoruz. Kendi anlatımlarıyla işlerinde kısıtlı bir renk paleti kullanan Kindred Studio, tasarımın daha çok nostaljik ve dokusal tarafına yakın bir konumda ilerliyor.

Insider Guides

Bu çalışma Avustralya’daki öğrenci hayatını anlatan illüstrasyonlardan oluşuyor.

American Express Card Art

Amex için yapılan bu çalışmada da kart tasarımı segmentasyona göre farklılaşıyor. Standart yeşil kartta basit bir karayolu kullanılmışken, altın rengi olan kartta daha kompleks bir karayolu zenginliğin/gelişmişliğin farklı bir ifade olarak kullanılmış. Platinum kartta ise deniz yolu ve deniz araçları kullanılmış. Gelir seviyelerine ve harcama davranışlarına paralel yapılmış bu tasarım kendi bağlamında çok başarılı ve göze hoş geliyor.

Green

Kindred Studio İllüstrasyon

Gold

Kindred Studio İllüstrasyon

Platinum

Kindred Studio İllüstrasyon

Kindred Studio’nun bunun gibi daha bir çok harika çalışması var. İllüstrasyon çalışmalarının örneklerini kindredstudio.net adresinden detaylıca inceleyebilirsiniz.