Sıradışı Ofis Tasarımları #2

Sıradışı Ofis Tasarımları #2 Studio 11Serimizin ikinci konuğu Minsk’te yer alan ve iç mekan tasarımları yapan bir tasarım stüdyosunun kendi ofisi. Studio 11’e ait olan ofis sıradışı ofis tasarımları listemize sadeliği ve alışagelmişin dışındaki kabalığıyla girmeyi başardı. Gelin Studio 11’in kendi için tasarladığı ofis tasarımına yakından bakalım;

 

Kaba Görünüm

Sıradışı Ofis Tasarımları #2 Studio 11

Belarus merkezli Studio 11, mimarları Maksim Vavinski, Tatiana Kashuro ve Alexandr Zhmakin tarafından yürütülen bu projede tasarladıkları projelerin aksine biraz daha kusurlu ve kaba detayları olan bir iç mekan tasarladılar. Sanatsal öğelerle zenginleştirdikleri bu mekanda basit görünen endüstriyel estetiğin önüne geçmeyi amaçladıklarını söylüyorlar.

Sıradışı Ofis Tasarımları #2 Studio 11

92 metrekarelik bir alan üzerine oluşturulan ofis iki bölümden oluşuyor. İlk kısımda büyük bir çalışma alanı, küçük bir salon ve malzemelerin yer aldığı bir bölüm yer alıyor. İkinci bölümde ise farklı bir çalışma alanının yanı sıra mutfağın ve dinlenme alanının bulunduğu bir bölüm bulunuyor.

Zıtlık

Duvarlarda sert ve iri parçalı bir sıva kullanılmış. Bu kaba görünüm mavi tonlu bir boya ile boyanarak bir zıtlık oluşturulmuştur. Duvarlara uyumlu perdelerle de uyumlu bir görünüm elde edilmiş.

Sıradışı Ofis Tasarımları #2 Studio 11

Bu zıtlığın daha da artığı yerler ise mutfakta ve salonda yer alan somon rengi mobilyaların olduğu bölümler. Kontrast yaratan mobilyaların yanında sanat eserleriyle de zenginleştirilmiş iç mekanda Belaruslu sanatçı Zakhar Kudin’in büyük bir resmi yer alıyor.

Sıradışı Ofis Tasarımları #2 Studio 11Zeminde de duvarlara benzer kaba görüntü yakalamak isteyen mimarlar brüt beton ve kaba bir şapın üzerine açık gri bir renk uygulamışlar. Farklı bir detay olarak eskiden ülkemizde de bir dönem moda olan cam tuğla kullanımını burada da görüyoruz.

Studio 11

Studio11, kendisini bir mimarlık ve tasarım stüdyosu olarak nitelemekle birlikte, iç tasarım alanında uzmanlaşmıştır. Sıradışı ofis tasarımları haricinde http://en.studio11.by/ adresinden gerçekleştirdikleri diğer projelere göz atabilirsiniz.

Sıradışı Ofis Tasarımları #2 Studio 11