Kırmızı iPhone Satışta!

Kırmızı iPhone kırmızı iphone Kırmızı iPhone Satışta! kirmizi iphone 1050x700

kırmızı iphone Kırmızı iPhone Satışta! kirmizi iphone 1

iPhone X da unutulmadı

iPhone segmentinin en uç ve kategori dışı kalan modeli iPhone X da kırmızı iPhone ortaklığından payını aldı. PRODUCT RED Deri Folyo Kılıf isimli ürün de iPhone X’un tasarımıyla bütünleşiyor ve ona şık bir görünüm kazandırıyor. Bu ürün ise 10 Nisan’da satışa çıktı.

Apple, 2006’dan beri  PRODUCT RED kapsamında kırmızı iphone ürünleri satıyor. Bu ürünlerin satışından elde edilen gelirin bir kısmı ise Global Fund HIV/AIDS bağışlarına ekleniyor. Toplanan fonun temel amacı tahlil, rehberlik, tedavi ve virüsün anneden bebeğe geçmesine engel olmaya yönelik önlemler almak. Geride kalan 12 yıl içerisinde Apple, Global Fund’a toplam 160 milyon dolardan fazla bağış yaptı. Böylece kuruluşun da en büyük kurumsal bağışçısı oldu.

Kırmızı iPhone kırmızı iphone Kırmızı iPhone Satışta! kirmizi iphone x

Kimileri için prestij kimileri için sosyal farkındalık

Product Red Special Edition ürünlerinin aslında kırmızı olmasından başka hiçbir farkı yok. Aynı donanım, aynı yazılım. Ancak o kırmızı rengiyle büyük bir amacın parçası olduğunuzu hiçbir şey söylemeden dile getirebiliyorsunuz. Tabii sırf bu duruş için mevcut iPhone 8 ve 8 Plus’ınızı emekli etmek pek mantıklı değil. O zaman sadece prestij için ve dünyaya göstermek için harcama yapmış oluyorsunuz.

Product RED Nedir?

PRODUCT RED, 8 Afrika ülkesindeki HIV/AIDS ile savaşan, çare olmayan çalışan RED’in markalar aracılığıyla farkındalık yaratmaya çalıştığı bir markası. Gap, American Express, Motorola, Nike, Penguin Books gibi pek çok farklı markayla iş birliği yapılmış ve PRODUCT RED başlıklı çeşitli ürünler piyasaya çıkmış. Ancak Apple bu markalar arasında RED ile en uzun soluklu çalışan marka. iPhone 7’ye kadar akıllı telefon segmentine bir çalışma yapılmazken geçtiğimiz yıl piyasaya çıktığında ilk kırmızı iPhone olmasıyla çok dikkat çekmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir