Ucuz Bluetooth Hoparlör Rehberi

Başlıkta ucuz bluetooth hoparlör rehberi dedik ama bu kesinlikle dandik ürünler listelediğimiz anlamına gelmiyor. Bu yazımızda kendini kanıtlamış markaların fiyat performans açısından en iyi sonucu veren ve en popüler bluetooth hoparlörlerini listeledik. Listenin sonunda doğru fiyatların da arttığını göreceksiniz. İşte karşınızda en ekonomik mini bluetooth hoparlörler;

Philips BT55

Ucuz Kablosuz Hoparlör Philips

Listemizin en ucuz kablosuz hoparlörü Philips BT55. Uzun bir süredir satışta olan ürün eski bir bluetooth versiyonuna sahip. Rakiplerine göre tahmin edebileceğiniz gibi biraz daha düşük bir ses kalitesi sunan bu ürün yine de tam bir fiyat/performans ürünü. Eğer ses kalitesi konusunda çok hassas değilseniz, amacınız dışarda telefonun verebileceğinden daha kaliteli ve yüksek bir sese ulaşmak ise bu ürünü tercih etmekte bir sakınca görmüyorum. Kişisel kullanım için gayet yeterli olan bu bluetooth hoparlör geniş grupların bir arada bulunduğu bir ortamda belki yetersiz kalabilir. Ürünü 2019 yılının Şubat ayı itibarıyla 71,90 TL‘ye Hepsiburada‘dan alabilirsiniz.

Teknik özelliklerine baktığımızda ürünün maksimum çıkış gücü 2W. Listedeki diğer bluetooth hoparlörlere göre biraz düşük olan çıkış seviyesi yukarda da belirttiğimiz gibi kişisel kullanım için yeterli. Küçük yapısına (85 x 34 x 75,8, mm) ve oldukça hafif yapısına (120 gr.) rağmen 6 saat boyunca müzik dinlemenize olanak sağlıyor.

LG PH1

LG P1 Bluetooth Hoparlör

LG’nin bu mini bluetooth hoparlörü de ülkemizde en çok tercih edilenler arasında. Açık söyleyelim LG markasına pek de yakıştıramadığımız bir dış görünütüsü var. Led ışıkları sayesinde sabit bir ışık kaynağı olarak veya müziğe göre değişen şiddetlerde kullanabilirsiniz. Tabii bu led ışığın bataryadan enerji aldığını ve kullanım süresini kısalttığını hatırlatalım. Ürünün ses kalitesi genel olarak tatmin edici ve hiç de az değil. Görüntüsüne göre büyük iş çıkaran LG PH1 bluetooth hoparlör kullanıcıların da büyük bir oranda beğenisini kazanmış bir ürün. Şubat 2019 itibarıyla internet üzerinde bulabildiğimiz en uygun satış kanalı 106,00 TL ile N11.com

Teknik özelliklerine bakınca ağırlığı dikkatimizi çekiyor. 1.9 KG ağırığındaki bu mini hoparlörün boyutları hayli küçük (81 X 88 X 82 mm.) LG’nin resmi web sitesinde dahi çıkış gücü paylaşılmayan bu ürün 360 derece ses yayma özelliğine ve dahili bir mikrofona sahip. Ayrıca Tam dolu şarj ile 3 saat boyunca müzik dinlemenize imkan sağlıyor. Telekonferans görüşmeleri için de kullanılabilen bu hoparlörde bir çok fiziksel buton bulunuyor, bu butonlar sayesinde cihaz üzerinde şarkı çalma/duraklatma, ses açıp/kısma ve ışık kontrolü işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Tüketiciler arasında olumsuz anlamdaki genel görüş sd kart desteğinin bulunmaması ve LG Türkiye’nin verdiği garanti üzerine yoğunlaşmış. Telefonlar özelinde gördüğümüz garanti kaynaklı şikayetlerin bu ürünlere de yansıdığı bir çok kullanıcı yorumunda karşımıza çıktı.

 

Anker SoundCore Mini

Anker Soundcore Mini

Listede fiyat/performans olarak en beğendiğimiz hoparlör kesinlikle Anker SoundCore Mini. Sunduğu özelliklere bakınca fiyatı gerçekten inanılmaz gözüküyor. Şubat 2019 itibarıyla 179,90 TL’ye satılan üründe yok yok. Aynı zamanda çok küçük boyutlara ve sevimli bir tasarıma sahip olan üründen kullanıcılar da epey memnun gözüküyor. Ülkemizde iyi bir satış adedine ulaşmış ürünle ilgili gelen şikayetler SD kart yuvasının bozulması yönünde. Bu bölümü sık kullanmayı düşünüyorsanız bunu aklınızda bulundurmakta fayda var.

Gelelim teknik özelliklere; yukardaki şikayetten anlaşılacağı üzere cihazda bir sd kart yuvası bulunuyor. Bununla birlikte FM radyo alıcısı da bulunan hoparlör minik olmasına rağmen bir subwoofer’a da sahip. Sıkı durun, bu cihaz tam 15 saat boyunca müzik dinlemenizi sağlıyor, üstelik sadece 1 saatte tam dolu hale gelebiliyor. Ayrıca çıkış gücü de boyutuna göre oldukça yeterli; 5W. Bluetooth 4.0 destekli hoparlörün ağırlığı sadece 220 gr. Üzerinde fiziksel butonları olan bu cihazın tek eksisi su geçirmez özelliğinin bulunmaması.

Xiaomi Mini Pocket

Xiaomi Mi Pocket Bluetooth Hoparlör

Fiyat/performans seviyesi hayli yüksek olan Xiaomi Mini Pocket da listemizin sevilen bir ürünü. Özellikle Xiaomi markasına alışmış kişilerin gönül rahatlığıyla tercih ettiği bu model fiyatına göre yüksek bir ses seviyesi sunuyor. Üstelik bu sesleri oldukça temiz şekilde duyabiliyorsunuz. Bass ve Tiz performansı oldukça iyi olan bu model Şubat 2019 itibarıyla 149,00 TL gibi bir fiyata alınabiliyor.

Teknik özelliklerine gelecek olursak bu bluetooth hoparlörün maks. çıkış gücü 5 watt. Kapsama mesafesi muadillerine göre biraz düşük olsa da 10 metre gayet yeterli bir uzaklık. 260 gr. ağırlığında  93 x 60 x 60 mm boyutlara sahip bu model 7 saat boyunca müzik çalabiliyor. Son olarak Xiaomi Mini Pocket’te su geçirmez özellik bulunmadığını da belirtelim.

JBL GO 2

JBL Go 2 Bluetooth Hoparlör

Kablosuz bluetooth hoparlör konusunda en çok tercih edilenlerden biri olan JBL Go ailesi, kullanıcılarını büyük oranda memnun etmeyi başarıyor. Bu ailede JBL Go, JBL Go Plus ve JBL Go2 modelleri birbirine çok yakın. Hem özellik hem de fiyat bakımından benzer olan bu ürünlerden bizim tercihimiz GO 2 modeli. Bu model diğerlerinden hem daha gelişmiş, hem daha güncel hem de su geçirmez bir yapıya sahip. Ailenin diğer fertleri biraz daha ucuza alınabiliyor ama; 219,00 TL fiyatıyla JBL GO 2 paranızın karşılığını fazlasıyla verecek.

71,2 mm x 86 mm x 31,6 mm boyutlarında ve 184 gram ağırlığındaki şık tasarımlı bu hoparlörün max. çıkış gücü 3.1 W. 12 farklı renk seçeneği bulunan bluetooth hoparlörde bir de dahili mikrofon bulunuyor. Bu ürünü tam dolu şarjla yaklaşık 5 saat kullanabiliyorsunuz. Şarj olma süresi ise 2.5 saat.

 

Ultimate Ears Wonderboom

Ucuz Kablosuz Hoparlör Ultimate Ears

Ülkemizde çok bilinmese de Ultimate Ears aslında bir Logitech markası.Ses ekipmanları konusunda beğenilen ürünler üreten Logitech’in bir alt markası olan Ultimate Ears, görece uygun fiyatlı modeli Wonderboom ile öne çıkıyor. Kur farkı nedeniyle diğer modellerinin biraz yüksek bir fiyatı bulunmasından dolayı listemizde Wonderboom’a yer verdik. Şubat 2019 itibarıyla 499,00 TL fiyat etiketiyle Hepsiburada‘dan alabileceğiniz bu ürün de muadillerine benzer şekilde küçük boyutuna göre yüksek bir ses kalitesi sunuyor. Bass’larının oldukça güçlü olduğunu ve tizlerde de iyi iş çıkarttığını söyleyelim. Biz çok katılmasak da bazı kullanıcıların ses seviyesini çok fazla artıramamaktan şikayet ettiklerini gördük. Eğer çok yüksek bir ses seviyesi istiyorsanız bu ürün belki sizi tatmin etmeyebilir. Yine de mini kablosuz hoparlörlerin kullanım alanına göre gayet iyi iş çıkarttığını düşünüyoruz. Ayrıca çok güzel ve farklı renk seçenekleri de mevcut.

Teknik özelliklerine baktığımızda bu ürünün de maks. çıkış gücünün paylaşılmadığını gördük. 10 saatlik kullanım süresiyle muadillerinin arasında iyi bir konumda bulunuyor. Fiziksel butonlara sahip bu hoparlörün çalışma menzili tam olarak 33 metre.  Ayrıca aynı üründen iki tane alarak eşleştirme de yapabilyorsunuz. (Muhtemelen diğer ultimate ears hoparlörlerle de eşleşiyor.) Son olarak Ultimate Ears Wonderboom’un tamamen su geçirmez özellikte olduğunu ve 1 metreye kadar suyun içinde kalabildiğini belirtelim.

Philips SB500M

Philips SB500M Bluetooth Hoparlör

Yüksek sesli bluetooth hoparlör arayanlar buraya! Philips SB500M modeliyle tam olarak 30W çıkış gücü sağlıyor. Orta büyüklükte odalar ve açık alanlar için oldukça başarılı sonuçlar veren bu hoparlör aynı zamanda su geçirmeme özelliğine de sahip. 600,00 TL ila 650,00 TL arasında değişen farklı fiyat etiketlerine sahip olan ürünün fiyat/performans ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcılarının tek şikayeti basslarının çok başarılı olmadığı yönünde. Tasarımı nedeniyle bassların doğrusal şekilde yayılım gösterdiği bu sebeple duruş şeklinin bassları duymanızda etki ettiğini belirtelim. Ne var ki görece küçük bir odada kullanacaksanız böyle bir problem yaşamanızı öngörmüyoruz.

Teknik özelliklerine baktığımızda üzerinde fiziksel butonları da bulunan bu ürünün belirttiğimiz gibi 30W maksimum çıkış gücü mevcut. Telefon görüşmeleri için de dahili mikrofonu bulunan hoparlörün büyük ve sağlam bir yapısı var. Yaklaşık 1 kg ağırlığı olan hoparlörün pil ömrü de 8 saat. Ortalama bir ses seviyesinde 8 saati rahatlıkla görebiliyorsunuz. (Maksimum dinleme süresi için üzerindeki ışıkları kapatmanızı öneririz.)

 

 

Bang & Olufsen Beoplay P2

Ucuz Bluetooth Hoparlör

Bang & Olufsen ses sitemleri konusunda uzmanlığının yanında harika tasarıma sahip ürünler üreten -pahalı- bir marka. Bu markanın ürünlerini ekonomik ürünler listesinde göremeyiz ama kendi içinde bir sıralama yaptığımızda karşımıza en ucuz ürün bang & olufsen beoplay p2 çıkıyor. Türkiye’de şubat 2019 itibarıyla Trendyol ve Hepsiburada‘dan 699 TL’den satın alabildiğiniz bu ürün berrak bir ses vermesiyle tüketicilerin beğenisini kazanmış durumda. Genel olarak kullanıcı notları ses kalitesinin çok yüksek ve ses seviyesinin de oldukça yeterli olduğunu gösteriyor. (Ses seviyesi marka tarafından max. 2×15 W olarak belirtilmiş.) Kullanıcı yorumlarının tamamın baktığımızda bu ürünün olumsuz yanının “bass” tarafında toplandığını görüyoruz. Bass’ların tüketicileri yeterince tatmin etmediğini buradan söyleyelim. Eğer basslı şarkılar dinlemekten keyif alıyorsanız bu ürün tam da aradığınız kablosuz hoparlör olmayabilir. Yine de Bang & Olufsen’in düşük kalitede bir ürün piyasaya sürmediğini ve bluetooth hoparlörlerinde de belli bir standardın üzerinde bulunduğunu söyleyelim.

Teknik özelliklerine gelecek olursak; Bang & Olufsen Beoplay P2’nin boyutları ortalama bir cep telefonu büyüklüğünde.(140x80x28 mm) Ürünün tam dolu şarjı size yaklaşık 10 saat müzik dinleme imkanı sunuyor.(Şarj süresi 2 saat) Bu bluetooth hoparlörün rakiplerine göre eksileri ise su geçirmezlik özelliği bulunmaması ve ses açıp kısabilmek için üzerinde fiziksel bir buton olmaması. 275 gr. ağırığındaki bu üründe bluetooth 4.2 desteği, 3,5 mm mini-jack ve usb type-c girişleri bulunuyor.