Kapsüllü Bira Makinesi: LG HomeBrew

Teknoloji firması LG, Ces 2019’da erkeklerin ilgisini farklı bir yönden çekecek bir ürün tanıttı. Homebrew adı verilen bu ürün kahve makinelerinde görmeye alışık olduğumuz kapsüllü sistemi kullanarak ev yapımı biralar yapmanıza olanak sağlıyor. LG HomeBrew, akıllı ev ürünlerinin ne kadar çeşitlenebileceğini bizlere gösteriyor.

LG HomeBrew Bira Makinesi

2 Haftada 5 Litre Bira

Evde bira yapma trendi hatrı sayılır bir boyutlara ulaşmış olacak ki, LG bu alanda bir atılım yapmayı uygun görmüş. Bu işlemi daha pratik bir hale getirmeye çalışan LG, Homebrew ile optimize fermantasyon yaparak daha hassas sıcaklık ve basınç kontrolü sağlayacağını iddia ediyor. Biranın demleme sürecini standardize edebilen LG Homebrew’ın birayı içime hazır hale getirmesi 2 hafta sürüyor. Geçen iki haftanın sonunda yaklaşık 5 litre bira elde edebiliyorsunuz.

 

LG HomeBrew Bira Makinesi

5 Farklı Bira Yapma İmkanı

LG HomeBrew’de Pale Ale, India Pale Ale, Stout, Wheat ve Pilsner olmak üzere 5 farklı bira seçeneği bulunuyor. Bu biraları üretmek için maya, şerbetçi otu ve aroma kapsüllerini yerleştirmeniz yeterli. Her bira için farklı kapsüller bulunmuyor, bu 3 kapsülü yerleştirdiğiniz sürece sadece hazırlanması istediğiniz birayı cihaz üzerinden seçiyorsunuz.

LG HomeBrew Bira Makinesi

Ios ve Android uygulamalaır üzerinden mayalanma sürecini takip edebildiğiniz biralarınızın ne zaman hazır olacağını akıllı cihazınızdan görebiliyorsunuz. Henüz piyasaya çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili bir bilgi paylaşılmayan LG HomeBrew’ın kaç adet satılacağını şahsen merak ediyorum. Bugünün şartlarında 2 haftada bir devridaim yapan bir cihaz kullanıcılar tarafından ne kadar makul bulunur, açıkçası şüphelerim var. Özellikle yurtdışında onlarca hatta yüzlerce çeşit biraya ulaşmak oldukça kolay, LG’nin burada nasıl bir fark yaratacağı ya da tüketicileri nasıl ikna edeceğini bekleyip göreceğiz.