Güne Enerjik Başlamanızı Sağlayacak Besinler

Günün ilk öğünü, aslında günümüzün nasıl geçeceğini belirleyen en değerli besinlerdir. Güne başlarken alacağımız enerji, depolayacağımız protein, gün içerisindeki ruh halimizden, yaptığımız işlerdeki konsantrasyonumuza kadar her şeyi etkilemekte. Güne enerji veren besinlerle başlamak, bizleri her daim dinç ve zinde tutacak yöntemlerin başında gelir. İşte bu noktada, yazımızda güne enerjik başlamanızı sağlayacak besinleri listeledik!

 

Yulaf

Güne Enerjik Başlamak için

Tam bir kalsiyum deposu olan yulaf, güne enerjik başlamak ve zinde bir gün temposu geçirmek için olmazsa olmaz. B vitamini ve magnezyum açısından güçlü bir besin olan yulaf, kemiklerinizi güçlendirip, ihtiyaç duyduğunuz kalsiyumu fazlasıyla karşılayacaktır.

 

Yumurta

Güne Enerjik Başlamak için

Pek çok kişinin kahvaltısında yemekten kaçındığı ancak tam bir protein ve enerji deposu. Enerjik kalmak ve protein pompalamak için özellikle fitness ve body ile uğraşan bireylerin, sabahları bolca tükettiği yumurta beyazı, yağsız ve yüksek proteinli bir enerji öğünü.

 

Meyveli Smoothie

Güne Enerjik Başlamak için

Pek çoğumuz sabahları meyve yeme alışkanlığı edinmeden büyüyor ve aslında meylerin enerjimiz ve sağlığımız için ne kadar önemli olduğunu unutuyoruz. O halde gelin bu alışkanlığı meyve smoothieleri ile kazanalım! Meyve smoothie, meyveleri tek tek yemekten yorulan ve üşenen bireyler için, elma, armut, portakal gibi meyveleri mixerden geçirip, bir yudumda içebileceğiniz tam bir kalsiyum deposu.

 

Pekmez

Güne Enerjik Başlamak için

Annelerimizin her sabah okula giderken bizlere zorla yedirdikleri ve bizim kaçtığımız pekmez var ya! Şeker oranı ve içindeki vitaminler ile tam bir enerji deposu. Günlük şeker ihtiyacımızın neredeyse dörtte birini karşılayan pekmezden her sabah 2 tatlı kaşığı almadan evden çıkmıyoruz!

 

Kuruyemiş

Güne Enerjik Başlamak için

Biraz fındık biraz da fıstık belki biraz da ceviz. İşte size harika bir besin ve enerji deposu daha! Kuruyemişler doğal ve katkı maddesi içermeyen besinler olduklarından yüksek protein ve magnezyum içerirler. Yediğimiz takdirde bizlere yüksek protein ve enerji alımı sağlayan kuruyemişlerden her sabah bir avuç yemeden güne başlamıyoruz!

 

Yaban Mersini

Güne Enerjik Başlamak için

İçinde bulundurduğu yüksek antioksidan özelliği sayesinde sabahları güne hem enerjik başlamamızı hem de konsantrasyon dağınıklığımızı toparlayacak mucizevi bir öğündür yaban mersini. Bugün pek çok alış veriş merkezinde ve aktarlarda bulabileceğiniz yaban mersini, dikkat dağınıklığınız için birebir!

 

Su

Güne Enerjik Başlamak için

Elbette ki hayatımızın vazgeçilmezi, bize sadece sabahları değil günün her saati enerji ve zindelik kazandır.  Güne bol su içerek başlamak, ciltte iyileşmelere, gençleşmeye ve gün boyu zinde kalmaya yaramaktadır. Bu yararların yanında su içmek neden önemlidir ve susuz kalınca olur merak ediyorsanız ilgili yazmıza göz atabilirsiniz.  Son olarak hem güne enerjik başlamak için hem de sağlığınız için; Her gün en az 2,5 litre su içmeyi unutmayın!