“Sadece istediğiniz bölgeleri çalıştırarak, çok kısa sürede vücut yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Hem de herkesin kolayca yapabileceği bu basit egzersizlerle!” demeyi çok isterdik.

Sizi kandırdık. Böyle bir şey yok. “Bölgesel zayıflama” için imkansız diyebiliriz; ama size bu konuda detaylı bir yazı hazırladık; içinde zayıflamayla ilgili tüyolar da var.

Öncelikle vücudumuzun zayıflama konusunda nasıl hareket ettiğini öğrenelim. “Zayıflamanız için yaktığınızdan daha az kalori almanız gerekir.” Bu konudaki parolamız bu, amacımıza ulaşmak için her şey bu fikir etrafında kurgulanıyor.

Daha az kalori almamız gerekir dedik, bu sayede bir kalori açığı meydana gelir. Vücudunuz da bu açığı kapatmak için depoladığı yağlardan yakmaya başlar. Bu yağ yakımı asla bölgesel olmayacak ve tüm vücutta bulunan yağları kapsayacaktır.

Peki ya bölgesel sıkılaşma?

Bu mümkün bir durum. Bölgelere özel olarak yapılan egzersizler o bölgelerin sıkılaşmasını ve kas yapılarının gelişmesini sağlar. Eğer bölge yağlı ise görünümünü az da olsa değiştirir fakat; yağ tabakası olduğu gibi kalacaktır. Bu yüzden görünümüzü değiştirmeye çalışıyorsanız kalori hesabına çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Bölgesel zayıflama ile ilgili egzersizler, spor aletleri, kremler vb. tüm yöntemler büyük bir kandırmacadan ibarettir. İstediğiniz bölgelerdeki yağ oranını azaltabilirsiniz fakat; asla bu şekilde değil.

Zayıflamak istiyorsanız, daha dengeli beslenmeli ve ağırlık çalışması gibi kalori harcamanızı sağlayacak egzersizler yapmalısınız.

Bu yazıyı arkadaşlarınızla da paylaşarak onların da bölgesel zayıflama adına boşuna uğraşmamalarını sağlayabilirsiniz.