Geçtiğimiz günlerde S63 AMG Coupe resmi olarak tanıtıldı. Bu yeni modelin önümüzdeki Nisan ayında New York Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri düzenlenecek.

Mercedes-Benz’in diğer AMG modellerinde görmeye alıştığımız fiziksel özellikler, S63 AMG Coupe’de de mevcut. Yalnızca arka farlardaki değişiklik diğer modellerden ayrılıyor. Güçlü gözüken hatlarıyla dikkat çeken bu modelde geniş bir havalandırma ızgarası bulunuyor. Ayrıca araçta 4 çıkışlı krom egzoz kullanılırken, 19 inç büyüklüğündeki AMG jantlar da araca farklı bir hava katmış.

S63

S63 AMG Coupe’de 5.5 litrelik twin turbo bir V8 motor bulunuyor. Bu motor 585 beygir gücünde ve 900 Nm tork güç üretiyor. Otomobilin arkadan itişli versiyonu 0’dan 100 km/s hıza yaklaşık 4.3 saniyede ulaşırken, maksimum hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmış. Opsiyonlu olarak  sunulan 4MATIC versiyonu ise 0’dan 100 km/s hıza yaklaşık 3.9 saniyede ulaşıyor.

S63 AMG Coupe

Aracın iç aksamı hayli ilgi çekici. Isıtma ve soğutma özelliği bulunan Nappa deri koltuklar konforu artıran detaylardan. Ön konsolda da bolca kullanılan deri kaplamanın ve dijital göstergelerin araca diğer modellere göre farklılık kattığını görüyoruz.

Aracın henüz fiyatı belli olmasa da ABD’de yaklaşık 150 bin dolardan önümüzdeki sonbaharda satışa çıkacağı tahmin ediliyor.