2019 Maserati Levante GTS

Maserati, Levante adlı sportif SUV modelinin yanına özel bir model daha çıkarıyor; Maserati Levante GTS

Önden baktığımızda klasik Mesareti tasarımı ızgaralarda göze çarpıyor. Mesareti Levante GTS’i diğer modellerden ayıran özelliği ise daha sportif olması; zira kendisi 550 beygir güç üretebiliyor!  3.8 litrelik V8 motora sahip olan Mesareti Levante GTS, 550 beygir gücün yanında 730Nm tork güç üretebiliyor. Bu motorun Ferrari üretimi olduğunu da ayrıca belirtelim.

Ferrari üretimi motora sahip Maserati Levante HTS 0’dan 100’e 4.2 saniyede ulaşabiliyor. Maksimum hız değeri ise 292 km/s olarak belirtilmiş.

Maserati Levante GTS

Oldukça sportif bir tasarıma sahip Levante GTS, iç alanda da bu sportifliğini gösteriyor. Epey fazlaca kullanılmış deri döşemeler ve 14 hoparlörlü Hi-fi Harman Kardon ses sistemi lüks sayılabilecek detaylardan. Ayrıca bu sportif tasarımı tamamlayan bir pedal seti de bu araca eklenmiş.

Dışarıdan oldukça sportif, içeriden de oldukça kaliteli olan Levante GTS, iç mekanında neredeyse her noktada deri döşemelere sahip. Bunun yanı sıra iç mekanda dikkatimizi çeken diğer şeyler 14 hoparlörlü Harman Kardon ses sistemi ve spor pedal seti oluyor.

Maserati Levante GTS

Bunun yanı sıra araçta tahmin edebileceğiniz gibi gelişmiş multimedya seçenekleri ve geniş renk paleti de olacak. Henüz piyasaya çıkmayan 2019 Maserati Levante GTS için belirtilen detaylar bu kadar. Ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil, bu sebeple fiyat konusunda da ne yazık ki bir tahmin yapamıyoruz.