Sıradışı Ofis Tasarımları #4

Bu haftaki ofis tasarımları yazımıza iç mimari tasarım stüdyosu Casework’ün imzasını taşıyan bir ofisi konuk ediyoruz. Sıradışı ofis tasarımları serimizde beyaz ağırlıklı ve sadeliğiyle ön plana çıkan bu ofis şimdilerde dijital yazılım ürünleri geliştiren bir ajans için tasarlandı. Yüksek çalışan kapasitesine sahip bu ofis ABD’nin Oregon eyaletinde 20.yüzyıla ait görece eski bir binada yer alıyor.

Sıradışı Ofis Tasarımları

Dijital ürün geliştiren Work & Co için hazırlanan bu harika ofis Portland’ın Chinatown bölgesine yer alıyor. Ajansın şeffaflık anlayışına paralel olarak tasarlanan bu ofiste, geniş proje ekiplerinin bir arada çalışabileceği geniş ve ferah alanlar tasarlanmış. İç mimaride düşünülen modüler yapılar proje ekiplerinin çalışma şekline de tamamen uyuyor.

Beyaz rengin hakim olduğu ofiste tavan ve duvarların neredeyse tamamı beyaz renge boyanmış. Kontrast yaratmak için açık renkli akça ağaç detaylar, siyah ve gri mobilyalar tercih edilmiş. Zeminin de açık gri tercih edilmesi ofisin ferah hissiyatını sağlayan detaylardan biri.

Ofisin bu büyük geniş alanlarının yanında çok küçük ve tek kişinin kullanımına yönelik odalar bulunuyor. Sessiz çalışma ve maksimum odaklanma için özel olarak tasarlanan bu izole alanlar son dönemde gerçekleştirilen ofis tasarımlarının birçoğunda görülebiliyor.

Sıradışı Ofis Tasarımları

Fotoğraf: Nicole Mason