Cumartesi akşamları defanstaki futbolcularla yaptığı danslarıyla tanıdığımız (ve her golü kendine has kutlama tarzıyla), Daniel Sturridge stil sahibi bir futbolcu. VICE tarafından, 2014 yılında “futboldaki tek hipster” olarak taçlandırılmış 26 yaşındaki forvet, Liverpool FC’nün moda polisi. Boss Bottled’ın da temsilcisi oldu. Burada, Sturridge emirleri, nasıl 7 Yaş Grubunu eğitiyormuş gibi görünmeden spor giyinebileceğini gösteriyor. Gelecekteki moda hakkında konuşuyor.

Daniel Sturridge

Futbolcular giyim tarzları konusunda haksız mı yargılanıyorlar?

Bence evet. Bazı şeyler değişti ve futbolcular nasıl giyindikleriyle ilgili daha çok dikkat çekmeye başladılar, çünkü sosyal medya. Sürekli Instagram ya da Twitter’da olmak, sahaya çıkıp futbol oynamaktan daha çok seni gündemde ve göz önünde tutuyor. İnsanlar karakterleri nasıl istiyorlarsa öyle görüyorlar, futbolu da öyle.

Şu ana kadar üç büyük futbol klübünde forma giydin: Liverpool, Man City ve… Bolton Wanderers. Kim kıyafetleriyle öne çıkıyor?

Micah Richard demek isitiyorum. Çok iyi giyiniyor. Parçaları birarada tutmayı biliyor. Çok fazla blazer giyiyor ve dürüst olmak gerekirse benim zevkime uygun parçalar kullanıyor.

Kimseyi otobüsün altına doğru yuvarlamak istemem ama soyunma odasını paylaştığın ve en kötü giyinen kişi kimdi?

(Gülüşmeler) Eski oyunculardan kimseye saygısızlık etmek istemem, ama Simon Mignolet.

Hangi moda suçunu işledi?

Sadece… denemedi. Kötü bir şey değil – hatırla, hepsi seyircinin gözünde, bu yüzden aslında o kadar kötü giyinmiyor olabilir. Eğer giydiği şeyin içinde rahat hissediyorsa, çok da beni ilgilendiren bir konu değil.

Gardrobunda çok kötü olan şey neydi?

Seçtiği tişörtler, giydiği kotlar, ayakkabılar – birbirine uymayan kıyafetler. Bu sadece güzel bir görüntü değil!

Spor giyim çok büyüdüğü için, futbolcuların çok fazla şey elde ediyor olması ironik. Çok fazla antreman kıyafetin var mı?

Ne giyiyorsam içinde rahat olmam önemli, o yüzden çok fazla spor kıyafetim var. Futbol antremanından kullanılacaklar şeylerden ziyade, gündelik eşofmanlar ve tişörtler.

Spor giyinmenin sırrı nerede? Her zaman beden eğitimi öğretmeni gibi görünme riski var çünkü…

Moda konikleşmiş eşofman altlarına doğru gidiyor, eğer böyle bir şey giyersen muhtemelen cool görünürsün. Problem çuval gibi eşofman altları giymeye başladığında çıkıyor -o kadar havalı değiller-, bir de çok kısa olan şortlar. Karayipler’de tatilde değilsen ya da bir maratonda koşmuyorsan o kadar kısa bir şort giyme; gerçekler acı.

Saç modelin nadiren değişiyor, ama futbolcular arasında yarısı yapılmış saç modası var; yarısı traşlı, yarısı şekil verilmiş. Dünya’da neler oluyor?

Bu herkesin yaptığı şeylerden biri. Bunun tarz bir şey olduğunu söyleyemem, ama bu saçı yapan kişilerin kendilerini daha iyi hissettikleri ve özgüvenlerini artırtıkları aşikar, o yüzden sorun yok. Ama kişisel olarak benim için o saç modeli çok yaygın.

Daniel Sturridge

İyi bir saç kesimi seni daha iyi bir futbolcu yapar mı?

Çok yüksek ihtimalle. Saç kesiminin oyunculuğunu etkilediğine inanıyorum, bunu tecrübe ettim. Bence rahatlık, rutin ve batıl inanç. Aynı saçını yaptın ama olmadı ve kendini iyi hissetmedin, sonraki gün saçını tekrar öyle yapmaman gibi. Futbola benziyor, tekrarlar ve bildiğini yapmak en iyisi.

Spor çantanda neler var, antrenman için?

Futbolda hazırlık kocaman bir evre. Boss Bottled Unlimited’ını yanında taşıyan ve bazı takım arkadaşlarını da buna dahil eden biriyim ben. Birçok insan saçlarıyla gurur duyar, bir de futbol oynarken çok terlediğin için bir sürü cilt ürünü de var. Yüz yıkama jelleri ve maskeleri kullanmak önemli.

Her zaman hazırlıklı ve tarz mıydın? Yoksa yeni ayakkabılar alabilmek için tüm parasını biriktiren bir çocuk muydun?

Her zaman denedim; ben büyürken Air Max gibi ayakkabılar vardı. Param yetmiyordu ve param olduğunda biriktirip bir çift alırdım. İlk parfümüm Boss Bottled’dı. Babama ve erkek kardeşlerime bakarak büyümek, Versace ipek gömlekler ya da Moschino desenli şeyler kullanan insanlara bakarak büyümek. Etrafımdaki her şeyi gördüğüm için, modanın içinde olmamam kaçınılmazdı.

Daniel Sturridge ‘ın aldığı en iyi moda tavsiyesi nedir?

Vay, çok iyi soru. Seni iyi hissettiren şeyleri giy, çuval gibi şeyler giyme.

Daniel Sturridge

Her erkeğin gardrobunda olması gereken parça nedir?

Çok iyi bir takım elbise. Hatta Hugo Boss olmalı, ve bunu içinde olduğum için söylemiyorum, benim 3-4 Hugo Boss takım elbisem var. Ayrıca en önemli şey üzerine göre yaptırmak, bir terzin olmalı. Eğer terziye gitmezsen, üzerine tam oturmaz. Takımını al, terziye git, üzerine göre yaptır ve sonra hazır ve özgüvenli hisset, çünkü böyle iyi görünürsün.

Jilet gibi bir gömlek yardım eder mi? Brezilya’daki Dünya Kupası’nda yaptığın ilk şeyin gömleklerini ütülemek olduğunu okuduğumu hatırlıyorum.

Jilet gibi olmalı. Gömleğin kırışık olmadığından emin olmak için adını bilmediğim bir sprey kullanıyorum, sert bir sprey değil ama basitçe gömlekleri daha ütülü gösteriyor –  bunun yerine ütü de kullanılabilir tabii. Ben buharla ütülemeyi tercih ediyorum. Bu ileri seviye gibi geliyor.

Son olarak, tarzın açıkça belli ama pişmanlık duyduğun bir moda seçimin var mı?

Baloda giydiğim beyaz takım elbise kesinlikle. Geçenlerde bir fotoğraf gördüm, ve şu an pişmanım. Arkadaşım simsiyah bir takım giymiş -keşke ben de öyle yapsaydım-, ama o zaman kendimi o beyaz takımla iyi hissediyordum. Kötü tavsiye, kötü seçim. Bana her kim beyaz takım giy dediyse: Senden nefret ediyorum.

 

 

Kaynak: Askmen UK