Takip etmekten zevk aldığımız hesaplardan biri olan @formakultur bize her gün futbol endüstrisinin estetik yönünü hatırlatıyor. Futbol kulüplerinin formalarını ve diğer lisanslı tekstil ürünlerini geçmişten günümüze kadar devam eden bir süreçte bizlere sunuyor. Özellikle geçmiş yıllarda kendine hayran bırakan forma tasarımları olduğunu forma kültürün arşivinden görebiliyoruz. Forma Kültür hesabından paylaşılan formalar arasından şahsi tercihlerimiz doğrultusunda bizce tüm zamanların en ikonik formalarını derledik. Emin olun bazı formaları elemek hiç kolay olmadı. Eğer bu forma burada mutlaka olmalı dediğiniz tasarımlar varsa yorumlarda lütfen belirtin.

İkonik Kulüp Formaları

Milli Takım Formaları

Bunlar forma kültür hesabı tarafından oluşturulan bir değerlendirme değildir. Manfect ekibinin değerlendirmesidir. Bu konuda bir tartışma çıksın istemeyiz. 🙂

Bizce tüm zamanların en ikonik formalarından bazıları bunlardı, tümünü listemek gerçekten çok zor. Siz de forma Kültür’ün günlük paylaşımlarını hem instagram hesabından hem de twitter hesabından takip edebilirsiniz. Formalarla ve sempati duyduğumuz kulüplerin renkleriyle aramızdaki bağı farklı bir boyuta taşıyan bu paylaşımları takip etmenizi öneririz. Futbolla alakanız olsun olmasın bu tasarımları görmek size ayrı bir haz verecek.