Oben Çeliktürk Manfect’te!

Oben Çeliktürk oben çeliktürk Oben Çeliktürk Manfect’te! yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

Marka ve Stil Danışmanı Oben Çeliktürk Manfect’te!

Yıllardır bir çok marka ve reklam ajansı için kreatif direktörlük, styling ve kostüm danışmanlığı yapan Oben Çeliktürk, artık yazılarıyla Manfect.com‘da! Stil ve Moda Editörlüğüyle birlikte Manfect.com’un tüm kreatif projelerini yönetecek olan Oben Çeliktürk çok yakında yazılarıyla karşınızda olacak.

Oben Çeliktürk Kimdir?

Oben Çeliktürk oben çeliktürk Oben Çeliktürk Manfect’te! yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

Kendi cümleleriyle Oben Çeliktürk Kimdir;

Merhaba;
Benim adım Oben Çeliktürk. 2000li yılların başında tekstil firmalarında, teknik bölümde çalışarak iş hayatıma başladım. O zamanlar Nişantaşı Rüştü Uzel Anadolu Meslek Lisesi, Tekstil Teknolojisi Bölümünden yeni mezun olmuştum. Daha sonra Marmara Üniversitesinde Tekstil Konfeksiyon Teknolojisi okurken, marka ve stil danışmanlığını da kariyerime ekledim. 2010 yılında Vogue Türkiye‘ye geldiğinde ilk sayılarında bir süre freelance styling yaptım. İMA‘da Moda Editörlüğü Akademik eğimi, Styling ve Stil Danışmanlığı Uzmanlık eğitimleri aldım.
Dergiler ve markalar için styling yaparken, aynı zamanda reklam ve sinema filmleri için kostüm danışmanlığı ve sanat yönetmenliği de yapıyorum.
2013 Yılında Türkiye’nin ilk online erkek moda dergilerinden Men’s Feed’i kurdum ve İstanbul Fashion Week gibi önemli platformlarda projeler gerçekleştirip, alanında öncü yerli ve yabancı tasarımcılar ile röportajlara imza attık. 2015 Yılında Dijital Ve Kreatif medya ajansı olan Rework Agency‘nin kurucu ortağı olarak kreatif direktörlüğünü üstelendim. Karaca, Doğtaş, Anadolu Grubu gibi büyük markaların proje yöneticiliğini yaptım. Moda markalarına koleksiyon danışmanlığı yaparken aynı zamanda kreatif ajans desteği veriyor ve projeler yaratıyorum.
Şu an  stil danışmalığı ve markalara danışmanlık yapmamın yanı sıra reklam filmleri ağırlıklı olmak üzere sanat yönetmenliği ve kostüm danışmanlığı yapıyorum. Retrotarz adında bir retro/vintage markasının sanat danışmanlığını yapıyorum. Ressam, şarkıcı ve yazar gibi sanatçıların hem stil danışmanlığını hem de menajerliğini yapıyorum.
Son olarak; Manfect‘de stil yazıları yazıyor ve farklı kurumlarda eğitimlerime devam ediyorum.

 

Oben Çeliktürk hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için;

www.obencelikturk.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir