Mükemmel Erkek Nedir?

Mükemmel Erkek mükemmel erkek Mükemmel Erkek Nedir? yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

Mükemmel Erkek Nedir?

Mükemmel; tam, tamamlanmış, kusursuz, şahane! Vay be insan mıyız?

Bu vesileyle, bizim Manfect olarak “mükemmel erkek” mottosuyla neyi kastettiğimizi anlatmak istiyorum.

Kadın ütopyasıdır, aslında yoktur. böyle bir erkek yok, hiç olmadı ki hatta. onun yerine azla yetinmeyi, beklentilerini düşürmeyi bilen kadın vardır. mükemmeli aramaktan vazgeçmiş, hem kendisinin hem başkalarının kusurlarını kabul etmeyi öğrenmiş bu kadın mükemmel yerine mükemmele en yakını aramaya başlar. bir süre sonra ondan da vazgeçer çoğu, kötünün iyisi adamlarla yetinmeyi bilir. onun da bir sonrası “nefes alsın yeter” ilkesini benimsemektir zaten.

Diye yazmış ekşi sözlükte sayın binjip zamanın 2010’unda… https://eksisozluk.com/entry/18309855

Mükemmel Erkek mükemmel erkek Mükemmel Erkek Nedir? yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

İnsan olarak mükemmel olmak kavramına hiç girip felsefe yapmayacağım şimdi. Lakin kadınların gözünden mükemmel erkek tanımına değinmeden edemem. Ne yazık ki çoğu kadının düşündüğü gibi mükemmel erkek; daima iyi giyinen, hediyeler alan, ”hesabı ödeyecek tabi, erkek sonuçta” gibi cümlelerle tanımlanan ya da ”iyi baba olabilme potansiyeli olan adamdır mükemmel erkek”le alakası olmayandır mükemmel erkek. Mükemmellik erkekte öyle durmaz…

Arkasında akıllı, anlayışlı, merhametli, ahlaklı ve maddi açıdan güçlü bir kadını olan erkek mükemmel erkektir. tek başına bir erkeğin mükemmel olması çok zor. fakat kendisini tamamlayan harika bir eşe sahipse eşi tarafından mükemmel olarak anlatılabilir. (ekşisözlük-benazir butto)

Böyle bir egoizm hiç değildir mesela…

Nasıl ”kadın Serenay gibi olacak abii” basmakalıp ifadesinden tiksinen kadınların, aynı zamanda adam dediğin kaslı olacak, ne bileyim biraz Kıvanç gibi sahiplenici, Kerem gibi cool aman efendim biraz da Özçivit bıyığı olsundu gibi cümleler kurması mümkün olabilir?

Yok yok hiç öyle değil. Hamuru yoğururken ölçülere uyun ki o ekmek kabarsın. Ama insan için bu geçerli değil, üzgünüm. Alınmaca gücenmece yok.

Mükemmel erkek kavramıyla anlatmak istediğimiz aslında, sana en yakın olan. Seninle aynı doğruları paylaşandır. Mevlana; ”Gel, Ne Olursan Ol, Yine Gel” derken, kendi etrafında sema eden semazenleri hatırlatmak isterim. Kendini hatırlamak, idrak etmekle başlar dört selamın ilki.

Ben de size ilk yazım ile selam eder, mükkemel erkek olmanın ilk yolunun kendimize dönmek olduğunu hatırlatırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir