Son yılların tüm tasarım mecralarında etkisini gösteren geçmişe dönüş, otomobil sektöründe de klasik modellerin günümüze uyarlanması ile yankı bulmaya başladı. Wolkswagen’ in vosvoslarına tekrar hayat verdiği modeli Beetle’ dan sonra Fiat da, Mazda işbirliği ile efsane modeli  Spider’ a yeni bir soluk getirdi. İtalyan otomobil devinin tasarım tarihinin en başarılı modeli olarak kabul edilen 1966 Spider yepyeni yüzüyle meraklılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 2017 Fiat Spider 124 koruduğu klasik İtalyan çizgilerinin yanı sıra teknik özellikleri ile de dikkat çekecek gibi.

2017-FIAT-124-Spider-at-sunset

İlk etapta 1.4 lt 140 HP benzinli motor ve 6 ileri manuel şanzımanla pazara sunulacak aracın ön panele  yerleştirilen 7 inçlik bilgi-eğlence ekranı ile konsol ve klima sistemi Mazda MX-5 ile aynı özellikleri taşıyor.  İç mekandaki her  iki marka arasındaki tek fark üç kollu direksiyon üzerindeki Fiat amblemi. Araç, dokunmatik ekran, ısıtmalı koltuklar, anahtarsız giriş ve başlatma, 9 hoparlörlü Bose ses sitemi ve kör nokta görüntüleme sistemiyle birlikte sipariş verilebiliyor. Yumuşak karakterli materyaller ise lüks sevenler için kabine sihirli bir dokunuş yapıyor.

14_d

2017-Turbocharged-Fiat-124-Spider-Debuts-at-Los-Angeles-Auto-Show

Deri spor koltuklar ve açılır kapanır kumaş tavanı ile oldukça tarz bir görünüm sunacak olan Fiat 124 Spider’ın Türkiye satışları Classica ve Lusso modelleri ile önümüzdeki yaz aylarında başlayacak.