Hyundai HDC-2 Grandmaster – Palisade

Hyundai HDC-2 Palisade hyundai hdc-2 grandmaster Hyundai HDC-2 Grandmaster – Palisade yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

Hyundai HDC-2 Grandmaster – Palisade

Hyundai yeni bir SUV modeli tanıtmaya hazırlanıyor! Bir süredir hakkında dedikodular çıkan bu model Busan Otomobil Fuarı’nda Hyundai HDC-2 Grandmaster adıyla gösterildi. Hyundai’nin bu konsept tasarımı kardeş marka KIA’nın Telluride modeline oldukça benzerlik gösteriyor. Bize ulaşan bilgilere göre Telluride artık seri üretime geçmiş durumda. Bu da Hyundai’nin yakın bir tarihte yeni bir SUV modeli piyasaya süreceğinin işareti olabilir.

Hyundai HDC-2 Palisade hyundai hdc-2 grandmaster Hyundai HDC-2 Grandmaster – Palisade yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

KIA Telluride 400 beygir güç üreten içten yanmalı ve elektrik motoru kombinasyonuyla, hibrit bir model olarak tanıtılmıştı. Hyundai’nin yeni konsepti HDC-2 Grandmaster’ın da benzer motor seçenekleriyle piyasaya sürülmesi muhtemel gözüküyor. Böylelikle Hyundai’nin mevcut Kona ve Santa Fe modellerinin üzerinde bir konumlandırması olacağı tahmin edilen Hyundai HDC-2 Grandmaster konsepti “Palisade” model ismiyle satışa çıkabilir. Dış basında bu yönde dedikoduların yayıldığını duyduğumuz HDC-2 Grandmaster (Palisade) kamuflajlı olarak kameralara yakalandı.

Sekiz kişilik bir kapasiteye sahip olacağı tahmin edilen HDC-2 Grandmaster (Palisade) modelinde artık bu sınıf için standart kabul edilen kablosuz şarj, WiFi ve hi-fi ses sistemi gibi önemli teknolojileri barındırması da muhtemel. Ayrıca bunların yanında direksiyon kontrolüne müdahale edebilen şerit takip sistemi, yaya algılama sensörleri, adaptif hız sabitleyici, 360 derece park kamerası ve kör nokta uyarı sistemi gibi teknolojiler de yer alacak.

Hyundai’nin bu yeni konsept modelinin yüksek ihtimalle ilk aşamada 2.0 motor ve üzeri seçeneklerle ülkemize gelmesini bekliyoruz. Böyle bir durumda yüksek vergi dilimine dahil olacağından aracın fiyatının oldukça yüksek seviyelerde olacağını tahmin ediyoruz. Bu yüksek fiyatlar Hyundai’nin ülkemizdeki marka algısıyla birleştiğinde sınırlı satış adedine ulaşacağına da neredeyse eminiz. İleriki dönemlerde daha düşük motor seçenekleri ve -hiç sanmıyoruz ama- vergi konusunda iyileşmeler gerçekleşirse  Hyundai HDC-2 Grandmaster (Palisade) ülkemizde de sevilen bir model olabilir. Bu konuda gözlerimiz Ocak 2019’da yapılacak Detroit Otomobil Fuarı’nda olacak.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir