Electronic Arts, Star Wars oyunlarını hızla geliştirmeye devam ediyor. Bu serinin son örneği de şimdilik Star Wars Squadrons. Battlefront oyunlarından sonra Star Wars severleri bu sefer farklı bir oyun bekliyor. Hem de grafikleri muhteşem bir oyun.

Star Wars: Squadrons, Electronic Arts’ın resmi Youtube kanalından oyun içi motorla oluşturulmuş bir videoyla duyuruldu. Bu tanıtım videosu bize grafikler ve oynanış hakkında oldukça fazla detay veriyor. Motive Studios tarafından geliştirilen oyunun multiplayer-çok oyunculu dinamikler üzerine inşaa edildiğini şimdiden anlayabiliyoruz.

Star Wars: Squadrons Oynanış

Muazzam bir akıcılıkla sürükleyiciliğin doruklarına çıkacağımızın mesajını veren bu oyun umarız bir hayal kırılığı yaratmaz. Duyuru sürecinde fazla iddialı olan oyunların piyasaya çıktıktan sonra hüsran dolu sonuçlar verdiğini çok kez gördük. Electronic Arts deneyiminin beklentileri boşa çıkaracağını pek düşünmesem de ufak bir endişe hissettim, çünkü her şey çok güzel görünüyor!

Star Wars: Squadrons Ne Zaman Çıkıyor?

Star Wars Squadrons

5v5 online multiplayer oynanabilecek bu oyun Star Wars evrenindeki gemi savaşlarını konu alıyor. Galaktik İmparatorluğun son günlerinde geçen Star Wars Squadrons, hem PC hem de konsollara 2 Ekim 2020 tarihinde gelecek. Crossplatform yani pc ve konsol oyuncularının aynı oyunlara bağlanabildiği bir çok oyunculu yapı geliştirilmiş. Ayrıca oyunda VR desteği de bulunacak olan oyunun sistem gereksinimleri şöyle;

Star Wars Squadrons Sistem Gereksinimleri

Star Wars: Squadrons minimum sistem gereksinimleri

Önerilen / VR için minimum sistem gereksinimleri

Önerilen VR sistem gereksinimleri

OS: Windows 10 
İşlemci (AMD): Ryzen 3 1300X
İşlemci (Intel): Intel I5-7600
Memory: 8GB
Ekran kartı (AMD): Radeon HD 7850 
Ekran kartı (Nvidia): GeForce GTX 660
DirectX: 11
Depolama: 30 GB

OS: Windows 10 
İşlemci (AMD): Ryzen 3 3200G
İşlemci (Intel): Intel I7-7700
Memory: 16GB
Ekran kartı (AMD): Radeon RX 480 
Ekran kartı (Nvidia): GeForce GTX 1060 
DirectX: 11
Depolama: 30 GB

OS: Windows 10 
İşlemci (AMD): Ryzen 3 3200G
İşlemci (Intel): Intel I7-7700
Memory: 16GB
Ekran kartı (AMD): Radeon RX 570 
Ekran kartı (Nvidia): GeForce GTX 1070
DirectX: 11
Depolama: 30 GB


Star Wars Squadrons

Star Wars hayranlarının ilgisini çekeceğini düşündüğüm Star Wars Squadrons, bu evrene uzak olanların da ilgisini çekebilir. Uzay teması veya uçak oyunlarını sevenlerin de mutlaka göz atması gerektiğini düşünüyorum.