İstanbul’da bisiklet yollarının genişletilmesiyle birlikte hayatımıza daha çok girmesini beklediğimiz bisikletler, aynı zamanda bir stil öğesi olarak da değerlendirilebilir. Estetik yönü sayesinde kafe tasarımlarında dahi kendine yer bulunan bisikletler ilerleyen zamanlarda umarız bir çok kişinin ana ulaşım aracımız haline gelebilir. Çevreci yönü ve insan sağlığına katkısıyla ön plana çıkan bisikletler arasında bizim tercihimiz klasiklerden yana. Bu sebeple klasik bisiklet tasarımlarından beğendiklerimizi bir araya getirdik.

Ülkemizde henüz sayılı olsa da “custom” bisiklet tasarımı ve üretimi yapan atölyeler mevcut. Bu atölyelerde tamamen isteğinize bağlı olarak el işçiliğiyle mükemmel bisikletler üretiliyor. Bunları internette araştırırsanız bulabilirsiniz, umarız ilerde birkaçını tanıtma fırsatı bulabiliriz. Hem bu konuda size ilham vermek hem de bisiklet alışverişi yapacaksanız size yönlendirici olması adına karşınızda klasik bisiklet tasarımları;

Ülkemizde modern görünümlü bisikletlere ulaşmak kolay fakat; klasik modellere ulaşmak ne yazık ki çok zor. Yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de bu trendin üreticiler tarafında da karşılık bulmasını umuyoruz. Yazının başında belirttiğimiz gibi bunlara benzer klasik bisiklet tasarımlarına özel atölyelerde ulaşmanız mümkün.