Yılın son ayında dolu dolu bir takvim bizi bekliyor. Aralık 2015 etkinlikleri tam anlamıyla kulaklarımızın pasını silecek! Bu takvim içerisinde en çok dikkatimizi çeken etkinlikleri bir liste haline getirdik. İşte o 10 etkinlik;

JAY JAY JOHANSON

Jay Jay Johanson

Sıradışı tarzıyla dikkat çeken Jay Jay Johanson trip-hoop ve electro müziğe kattığı farklı yorumuyla tüm dünyada geniş bir dinleyici kitlesi oluşturmayı başardı. Türkiye’de sık sık konser veren 1969 doğumlu isveçli müzisyen 18 Aralık’ta tekrar aşkın melankolisini İstanbul’lularla paylaşmaya geliyor.

Tarih : 18 Aralık 2015 – 22:30

Mekan : Maslak Steigenberger Otel-Valentin


KOVACS

Kovacs

Hem çok güçlü, hem de farklı bir sese sahip olan Kovacs, My love isimli güzel şarkısıyla Hollanda’dan dünya müzik piyasasına giriş yaptı. 1990 doğumlu genç müzisyen 2014’ün en iyi çıkış yapan sesleri arasında gösteriliyor. Geçtiğimiz Ocak ayında İstanbul’lu hayranlarıyla buluşan Kovacs Aralık’ta Babylon Bomonti’nin sihirli atmosferinde kulaklarımızın pasını silmeye geliyor.

Tarih: 03 Aralık 2015 – 20:30

Mekan: Babylon Bomonti


EVGENY GRINKO

Evgeny Grinko

Son zamanların en cool piyanisti, ağzında sigarası ile piyanosunu deyim yerindeyse konuşturan Rus müzisyen klasik müziğin en sevilen örneklerini icra ediyor. Yaratıcı yönünü daha çok sinema filmlerine hazırladığı soundtracklerde sergileyen Evgeny Grinko ikinci albümünde yer alan “Valse” adlı parçasıyla 4.700.000 gibi bir tıklanma rekoruna da sahip. Klasik müziği yeniden keşfetmek isteyenler için sanatçı 4 Aralık’ta Küçükçiftlik Park’ta sahne alacak.

Tarih: 04 Aralık 2015 20:00

Mekan: Küçükçiftlik Park


MOHSEN NAMJO

Mohsen Namjo

Mohsen Namjo aldığı sert tepkilere rağmen geleneksel iran müziğini modern yöntemlerle sentezleyerek ortaya yepyeni ve inanılmaz etkileyici işler çıkaran İranlı bir müzisyen. 2006 yılında Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde yaptığı konser, bunu izleyen radyo söyleşisi ve İran’ın alternatif müzik dünyasını konu edinen Sound of Silence (Sessizliğin Sesi) belgeselinde yer almasıyla birlikte uluslararası alanda da dikkatleri üzerine çekti. Son İstanbul konserinde 3700 kişilik bir seyirciye ulaşan sanatçı yeni müzik ziyafetini 19 Aralık’ta verecek.

Tarih: 19 Aralık 2015 21:00

Mekan: Wolskwagen Arena


INFINITY INK

Infinity Ink

2012 yılında Luca Cazal ve Ali Love tarafından kurulan Londra doğumlu İnfinity-İnk disco, house, ve prince-era funk parçalarla tarzlarını şekillendirmişler. Kendi isimlerini taşıyan “İnfinity” ve “Game” adlı singlelarıyla büyük beğeni toplayan grup İstanbul’daki dinleyicilerini dansa doyurmaya geliyor.

Tarih: 04 Aralık 2015 – 23:30

Mekan: İndigo istanbul


EDITORS

Editors Akılda kalan gitar rifleri, karanlık temalı synthesizer kullanımı ve basit ama metafora açık sözleri ile kendine özgü sound’unu yaratıp, alternatif rock camiasında takdir toplamış İngiliz rock grubu Editors, 2005 yılında çıkardıkları ilk albümleri The Back Room ile önemli bir çıkış yaptı. Ülkemizde 2006 ve 2013’te Rock’n Coke, 2011 yılında ise One Love Festival’de sahne alan Editors 6 Aralık’ta İstanbul’da.

Tarih: 06 Aralık 2015 18:00

Mekan: Wokswagen Arena


BLUES SESSION ISTANBUL

Blues Session

Blues tutkunlarını 24 yıldır bir araya getiren Pozitif Live, 12 Aralık Cumartesi akşamı Volkswagen Arena’da yine unutulmayacak bir Blues gecesi yaşatmaya hazırlanıyor. Caz, pop, rock ve R&B’nin doğuşuna sebep olan ve pek çok popüler akımın öncüsü olan Blues müziğin efsane isimlerinin buluşacağı Blues Sessions Istanbul’da Jımmy Burns, Katherine Davis, Dave Herrero Trio,Mississippi Heat,Sax Gordon, Berk Arıhan Blues Experience ve Türkiye’nin önemli caz vokallerinden Elif Çağlar sahne alacak.

Tarih: 12 Aralık 2015 – 18:00

Mekan: Wolkswagen Arena


SELAH SUE

Selah Sue

Belçika doğumlu söz yazarı ve besteci Sanne Putsey genç yaşında Bob Marley, The Fugees Erykah Badu şarkılarını yorumlayan başladı ve tarzını reggea olarak belirledi. Amy winehouse’un varis olarak görülen sanatçı ilk albümünü 2011 yılında kendi adıyla yayımladı. Kült parçaların coverlarının yanısıra Raggamuffin ve Crazy Vibes gibi hitlerini seslendireceği İstanbul konserinde sevenlerine enerjik bir sahne performansı ile unutulmaz bir gece yaşatacak.

Tarih: 17 Aralık 2015 – 21:30

Mekan: Babylon Bomonti


DAVID HELFGOTT

David Helfgott

Dünyaya Klasikmüziği sevdiren ve dahiliği ile deliliği arasındaki ince çizgide geçirdiği hayatı ile ” Shine” filmine konu olan ünlü piyanist David Helfgott Ankara ve İzmir’de vereceği konserlerle hayranlarını büyülemeye hazırlanıyor. Duayen piyanist 12 yıl tedavi görmesine sebep olan Rachmaninov’un 3. Piyano Konçertosu’nu çalacak.

İzmir

Tarih: 02 Aralık 2015 – 20:30

Mekan: Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

Ankara

Tarih: 04 Aralık 2015 – 21:00

Mekan: Congressium


PHONIQUE

Phoneique

Alman dj 90’lı yıllardan bu yana sürdürdüğü müzik kariyeri boyunca deephouse un bugünkü halini almasına büyük katkılar sağladı. 2010 yılında yayınladığı “feel what you want” ın seksi klibi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Phonique “Endless Love” gibi remixleriyle de beğeni toplamaya devam ediyor. Phonique electronic müzik hayranları için 5 Aralık’ta İzmir’de.

Tarih: 05 Aralık 2015 22:00 Mekan: Vagabond İzmir